Metráž

Metráž je designový projekt se sociálním přesahem. Je to tvořivá pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v obtížných a nouzových životních situacích. Záměrem projektu je poskytnout těmto ženám prostřednictvím tvořivé práce motivaci, ocenění, podporu, know-how a také možnost výdělku. Metráž spolupracuje s různými českými designéry. Vznikla v roce 2014 a založily ji designérka Lucie Kutálková / LEEDA a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. 

Metráž připravila pro Local Labels limitovanou kolekci oděvů a doplňků. Jde vlastně o tři minikolekce - jednu textilní a dvě doplňkové. Všechny tři však mají samozřejmě něco společného, jednak je to důraz na lokální suroviny i zpracování, a pak na ztv. upcycling - využíváme zbytků a přebytků z módního průmyslu, které díky zpracování v našich produktech získávají novou hodnotu. 


Smičky a zákrutky (Loops&Twists) - textilní kolekce, do které patří trika s krátkým rukávem, tílka a šaty v černé a bílé barvě s tělový a antracitovým tiskem. Vzory tvoří motivy propojovaných smyček a zakroucení. Střihy vznikly ve spolupráci se značkou LEEDA. Složení úpletu, z něhož je kolekce ušita, je 50% modal a 50% bavlna.


Dírky a kolečka (Pinwholes&Rounds) je kolekce náramků, kšand a naušnic z kůže, které spojuje motiv vyrážených drobných dírek a našívaných koleček. Tímto způsobem vznikají originální a nápadité dekory v základní, střídmé barevnosti - černá/stříbrná, tělová/zlatá, šedá/stříbrná, přírodní/zlatá. Celá tato minikolekce je zcela upcyclingová. Zpracováváme v ní malé i větší zbytky kvalitních kůží od českých návrhářů (Playbag, fabrica, Luciela Taschen, Franco Arazzi), které by jinak pravděpodobně skončily jako odpad.


Krystaly a granáty (Crystals&Garnets) je poslední ze tří minikolekcí a patří do ní variace na bestseller, redesign původního produktu značky LEEDA. Jde o náramky/kšandy, bohatě zdobené českými broušenými korálky. Pro Local Labels byly vytvořeny v limitovaných barevných verzích - průzračné krystalové a temně rudé granátové.

Zobrazit více